Paris Air Show, 4 yıl sonra Paris’te yeniden düzenlendi

Dünyanın en eski havacılık fuarı olan Paris Air Show’un 54’üncüsü Fransa’nın başşehri Paris’te yer alan Paris-Le Bourget Havaalanı’nda 4 yıl ortadan sonra tekrar düzenlendi.

Havacılık ve savunma bölümünde yer alan dünyaca ünlü firmaların yer aldığı fuarda, son teknoloji havacılık eserleri görücüye çıkarıldı. 19 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açan fuar, 25 Haziran’a kadar devam edecek.

ABD, Almanya ve Fransa üzere ülkelerin yanında Türkiye de fuarda ürettiği birçok eseri ziyaretçilere sundu. Ulusal havacılık eserleri, Anka, Atak, Hürkuş, Gökbey ve Kaan üzere hava araçları fuarda tanıtıldı.

Fuarda stant açan TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) ise, Türkiye’nin birinci ulusal helikopter motoru TEI-TS1400, en güçlü turbodizel havacılık motoru TEI-PD222, iki vakitli akaryakıtlı havacılık motoru TEI-PG50S, turbojet motorları TEI-TJ90U, TEI-TJ60 ve TEI-TJ30 ile T-925 10 ton sınıfı Genel Gaye Helikopteri sergiledi.

INDİGO VE AIRBUS 500 YOLCU UÇAĞI İÇİN ANLAŞTI

Hindistan merkezli hava yolu şirketi IndiGo, fuarda havacılık şirketi Airbus ile 500 yolcu uçağı satın almak için anlaştı. Kelam konusu muahedenin pahası ise kamuoyu ile paylaşılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir