Kızının katledildiği eve 389 gün sonra girdi!

Beyoğlu ve Fatih’te otel sahibi olan Nuri ve Esra Yıldız çiftinin öldürülmesi, Esenyurt TEM Otoyolu Haramidere ilişki yolunda 11 Ekim 2021 tarihinde bir arabanın yandığı ihbarıyla ortaya çıktı. Araç söndürüldükten sonra yapılan incelemede, koltukta kan izleri tespit edildi.

Polis takımları, arabanın sahibi Nuri Yıldız’ın meskenine gittiğinde, eşi Esra Yıldız’ı (38) boğazı kesilerek öldürülmüş halde buldu. Nuri Yıldız ise 14 Ekim 2021 tarihinde, Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi, Gaziler Caddesi ile Vilda Sokak ortasında bulunan boş bir yerde, başından tabancayla vurulmuş olarak bulundu. Sanıkların Esra Yıldız’ı boğazını keserek meskeninde, Nuri Yıldız’ı da kaçırarak, Beylikdüzü’nde tabancayla öldürdüğü, arabasını de ateşe verdikleri belirlendi. Yapılan soruşturma sonunda Nuri Yıldız’ın yeğenleri, Aleyna (21), Mühyettin (36) ve Ferhat Yıldız (28) hakkında 2’şer defa ağırlaştırılmış mahpus cezası dava açıldı. Eylül ayında başlayan yargılamada sanıklar, suçlamaları reddetti. Mahkeme, yargılama için gerekli kanıtlar toplandığı gerekçesiyle, Esra Yıldız’ın öldürüldüğü meskenin, yasal mirasçılarına teslim edilmesine karar verdi.

“BENİM ÇİÇEĞİMİ SOLDURDULAR”

Mahkemenin kararı üzerine 4 Kasım Cuma günü Avcılar’daki konuta giden Esra Yıldız’ın annesi Yasemen Kısımlı, 389 gün sonra kızının katledildiği yerde konuştu. Konutun mühürlü kapısı kırılıp, kilidi değiştirildikten sonra konuta giren Yasemen Dallı’ının ayakta sıkıntı durduğu gözlendi. Meskende dolaşan Kollu, gözyaşları içerisinde kızının eşyalarına ve albümüne baktı. Yasemen Kollu, “Benim yavruma nasıl kıydılar? Bana bu büyük acıyı yaşattılar. Benim çiçeğimi soldurdular. Allah onların binlerce belasını versin. Gül üzere yavrumu aldılar benden. Belalarını bulsunlar. Ben kızımın mezar taşına, buraya geldim, duvarlarına sarılıyorum. Adalet bu değil” diyerek ağladı. Kollu, konutu toparlamaya çalışacağını ve dava sonucuna kadar bekleyeceğini, akabinde kiralayarak, gençlere eğitim bursu olarak vereceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir