Hatay’da İYİ Partili adaydan sıra dışı rica!

HATAY (İGFA) – İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Nusret Cömert, Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) “Hatay Yeniden” vizyonunu anlattı.

Samimi sohbet havasında geçen görüşmede meslek odaları liderlerinin kendisi hakkında çok olumlu kanaatlerini belirtmesi üzerine Nusret Cömert, “Sizden ricada bulunuyorum; kendi aranızda, toplumsal medya gruplarınızda, telefonda konuşurken dedikodumu yapın. Siz bir hafta olumlu dedikodumu yaparsanız, beni çekiştirirseniz, seçimi alırım.” dedi.

Hatay’ın en değerli sivil toplum kuruluşları ortasında ön sıralarda bulunan HAMOK’un konuğu olmaktan büyük memnunluk ve memnuniyet duyduğunu belirten Cömert, özgeçmişini, iş insanı tarafını, milletlerarası misyonlarını ve aday olma sürecini anlattı. Sarsıntıda yıkılan Hatay’ın yine ayağa kalkması için seferberlik anlayışıyla sorumluluk üstlendiğini ve hizmete talip olduğunu belirten Cömert, hemşehrilerinden yetkiyi aldığında tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, çağdaş, müreffeh, uygar ve yaşanabilir bir kent inşa edeceğini vurguladı.
Nusret Cömert, Hatay’ın yine inşası için lokal, ulusal ve memleketler arası kaynakları kıymetlendiren, birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayış temelinde oluşturduğu “Hatay Yeniden” vizyonunu ayrıntılandırarak anlattı.

“UYUDUĞUMUZ BİR HATAY DEĞİL, YAŞADIĞIMIZ BİR HATAY İSTİYORUZ”

Daha sonra meslek odalarının temsilcileri, Hatay’ın tekrar inşası için fikir ve kanılarını lisana getirdi, çeşitli tekliflerde bulundu.

Oda liderleri, Nusret Cömert’in “Hatay Yeniden” vizyonunun umut verici olduğunu belirterek, Hatay halkının en çok gereksinim duyduğu şeyin de umut olduğunu lisana getirdi. Oda liderleri “Uyuduğumuz bir Hatay değil, yaşadığımız bir Hatay istiyoruz. Sandıkta kime oy vereceğimiz şimdi aşikâr değil, ancak kime oy vermeyeceğimizi biliyoruz.” vurgusu yaptı. Vizyon ve liyakat sahibi bir belediye başkanı ile Hatay’ın ayağa kalkabileceğine dair yorumlar yapan HAMOK bileşenlerinin temsilcileri, Nusret Cömert’in Hatay için bir talih olduğunu lisana getirerek “Ateşten bir gömlek giymeye talip oldunuz. Sizi kutluyoruz. Yolunuz açık olsun.” sözleriyle olumlu kanaatlerini lisana getirdi.

“KENDİ ARANIZDA, TOPLUMSAL MEDYADA, TELEFONDA KONUŞURKEN MÜSPET MANADA DEDİKODUMU YAPIN”

Oda liderlerine kendisi hakkındaki olumlu fikirlerinden ötürü teşekkür eden Nusret Cömert, seçim kampanyasını dar bir vakit aralığında sürdürdüğünü, Hatay genelinde her seçmene ulaşmasının sıkıntı olacağını, bu süreçte türlü türlü engellemelerle karşılaştığını belirterek, “Ulaşabildiğim insanlara kendimi anlatınca, vizyonumu anlatınca kabul görüyorum. Fakat her yere yetişmem çok güç. Zira seçim kampanyamız çok dar bir vakit dilimine sıkıştı. Sizden ricam, kendi aranızda, toplumsal medya gruplarınızda, telefonda konuşurken müspet manada dedikodumu yapmanızdır. Beni bir hafta çekiştirirseniz, seçimi alırım.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir