Apple, iOS 17 Beta’da 2. güncellemeyi yayınladı: Check-In özelliği aktif

Apple, WWDC 2023 lansmanında iOS 17’yi tanıtmıştı. Kullanıcılar ise bu güncellemenin ne vakit geleceğini merak ediyordu.

AIRDROP’TA YENİ DÖNEM

AirDrop yapmak için iOS 17 güncellemesi almış bir iPhone ile telefonları birbirine dokundurmanız kâfi olacaktır. Bu özellik WWDC 2023’te duyurulmuştu lakin iOS 17 Beta’nın birinci güncellemesinde yer almıyordu.

MESAJLARDA CHECK-IN ÖZELLİĞİ

iMessage ile iPhone kullanan bir başka arkadaşınıza aygıtın kendi iletiler uygulaması üzerinden pozisyon bilginizi paylaşabileceksiniz. Bu özellik, arkadaşınız yahut aile üyenizle pozisyon paylaşımınızı kolaylaştırır. Böylece, bildiri gönderdiğiniz bireye kestirimi varış saatinizi gönderebilecek ve ulaştığınızda ise kişi bilgilendirilecektir.

APPLE MUSIC WIDGET

Apple Music için Widget kullanımlarında artık farklı boyut seçenekleri sunuluyor. Böylece Apple Music Widget’ını ana ekranınıza daha büyük yahut daha geniş halde ekleyebiliyorsunuz.

STAND BY MODU AKTİF

iOS 17 Beta 1’de olmayıp 2. güncellemede yayınlanan bir öteki özellik ise Stand By özelliği. Artık telefonunuzu şarja taktığınızda bir masa saati üzere kullanabileceksiniz.Çeşitli saat tarzlar, favori fotoğraflar yahut Widget’lar ile kişiselleştirilebileceksiniz.

iOS 17 GÜNCELLEMESİ NE VAKİT?

Apple, WWDC 2023’te duyurduğu iOS 17 güncellemesi için bir tarih belirtmese de iPhone 15 ile birlikte Eylül ayında bu güncellemeyi herkes için yayınlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir